Witamy na stronie internetowej

Ochotniczej Straży Pożarnej
w Palowicach

Aktualności

Bądź z nami na bieżąco.

Strażacki dzień dziecka

W ramach projektu 1 czerwca 2024 roku nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Dębieńsku Wielkim inicjatywę pn.: „Strażacki dzień dziecka”.

czytaj dalej

Pierwsza pomoc najmłodszym w praktyce

W ramach projektu 25 maja 2024 roku oraz 8 czerwca 2024 roku nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Czerwionce-Leszczynach oraz Palowicach inicjatywę pn.: „Pierwsza pomoc najmłodszym w praktyce”.

czytaj dalej

Zabezpieczenie Festiwalu Around The Rock

14 czerwca 2024 roku o godzinie 16:34 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do zabezpieczenia XX edycji Festiwalu Around The Rock w Leszczynach.

czytaj dalej

Palowicki Żuczek na emeryturze

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć palowickiego Żuczka na emeryturze.

czytaj dalej

Zabezpieczenie lądowiska LPR i pomoc ZRM

4 maja 2024 roku o godzinie 11:23 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Palowicach.

czytaj dalej

Sportowo-Pożarnicza Liga Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - 1 etap

27 kwietnia 2024 roku w Świerklanach odbył się pierwszy etap Sportowo-Pożarniczej Ligi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

czytaj dalej

"Młodzież zapobiega pożarom" - powiatowe eliminacje

18 kwietnia 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Rybniku odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

czytaj dalej

Dzień Rodziny – integracja i aktywność w naszym sołectwie

W ramach projektu pn.: „Rozwijanie współpracy na rzecz społeczności lokalnej w powiecie rybnickim” w dniu 16.03.2024 r. nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Szczejkowicach inicjatywę pn.: Dzień Rodziny – integracja i aktywność w naszym sołectwie.

czytaj dalej

Młodzieżowe warsztaty fotograficzne

W ramach projektu 14 października oraz 4 listopada 2023 rok nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Palowicach inicjatywę pn.: „Młodzieżowe warsztaty fotograficzne”.

czytaj dalej

Szkolenia stacjonarne i wyjazdowe

W ramach projektu nasi uczestnicy i uczestniczki wzięli udział w 3 szkoleniach w tym 1 wyjazdowym.

czytaj dalej

Palowicki ogród społeczny

W ramach projektu 27 września 2023 rok został zorganizowany Piknik Rodzinny, pn.: „Palowicki ogród społeczny”.

czytaj dalej

Sportowa integracja strażaków - drugi turniej

W dniu 23 września 2023 roku nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Dębieńsku Wielkim drugą, a zarazem ostatnią część inicjatywy „Sportowa integracja strażaków”.

czytaj dalej

Integracyjny festyn dożynkowy

W ramach projektu 2 września 2023 roku nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Palowicach pierwszą część inicjatywy pn.: „Integracyjny festyn dożynkowy oraz Mikołaj w Palowicach”.

czytaj dalej

Sportowa integracja strażaków

W ramach projektu 19 sierpnia 2023 roku nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Dębieńsku pierwszą część inicjatywy pn.: „Sportowa integracja strażaków”.

czytaj dalej

Wybór inicjatyw

W lipcu 2023 roku przeprowadziliśmy pierwszy cykl warsztatów z zakresu projektowania inicjatyw partycypacyjnych, podczas których uczestniczki i uczestnicy projektu pt.: „Rozwijanie współpracy na rzecz społeczności lokalnej w powiecie rybnickim” intensywnie pracowały/li nad przełożeniem swoich pomysłów na konkrety: cele, działania, pozycje budżetowe i harmonogram działań.

czytaj dalej

Uwięziony łabądek na Pojezierzu Palowickim

4 czerwca 2023 roku o godzinie 15:19 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do uwiezionego łabądka na Pojezierzu Palowickim.

czytaj dalej

Usuwanie powalonego drzewa

24 kwietnia 2023 roku o godzinie 8:32 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia powalonego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

7 kwietnia 2023 roku o godzinie 12:15 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Awaryjne otwarcie mieszkania

2 lutego 2023 roku o godzinie 11:28 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do awaryjnego otwarcia mieszkania na ulicy Dębowej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar sadzy w kominie

1 lutego 2023 roku o godzinie 15:18 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Palowickiej w Bełku.

czytaj dalej

Wypadek na autostradzie A1

20 stycznia 2023 roku o godzinie 22:48 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do wypadku drogowego na autostradzie A1.

czytaj dalej

Zalana piwnica

3 stycznia 2023 roku o godzinie 16:52 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do zalanej piwnicy w wyniku awarii wodociągu na ulicy Gojowiec.

czytaj dalej

Wypadek samochodu osobowego na ulicy Gliwickiej w Szczejkowicach

30 grudnia 2022 roku o godzinie 21:44 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do wypadku drogowego w Szczejkowicach na ulicy Gliwickiej.

czytaj dalej

Usuwanie śniegołomów i pożar sadzy

20, 21 i 22 grudnia 2022 roku braliśmy udział w trzech akcjach ratowniczo-gaśniczych.

czytaj dalej

Zdarzenie drogowe i konary na jezdni

16 grudnia 2022 roku dwukrotnie wyjeżdżaliśmy do akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie Palowic.

czytaj dalej

Weekend pełen wrażeń

Za nami kolejny aktywny weekend. Więcej informacji w rozwinięciu.

czytaj dalej

Kalendarz strażacki 2023

Od jutra tj. 7 grudnia 2022 roku w godzinach popołudniowych strażacy OSP Palowice będą roznosić kalendarze strażackie na 2023 rok dla osób wspierających naszą jednostkę.

czytaj dalej

Podsumowanie ostatnich miesięcy

Za nami kilka bardzo intensywnych miesięcy, szczęśliwie w miarę spokojne jeśli chodzi o akcje ratowniczo-gaśnicze, za to pełne innych działań na rzecz naszej społeczności lokalnej.

czytaj dalej

XII Memoriał im. kapitana Adama Byczka

24 września 2022 roku nasza jednostka brała udział w XII Memoriale im. kapitana Adama Byczka, który odbył się na boisku sportowym w Jankowicach.

czytaj dalej

Poszukiwania zaginionej osoby

17 września 2022 roku od godziny 18:02 braliśmy udział w poszukiwaniach zaginionej osoby w lesie na terenie Palowic.

czytaj dalej

Podsumowanie ostatnich wyjazdów

W ostatnim czasie nasza jednostka była zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do sześciu akcji ratowniczo-gaśniczych.

czytaj dalej

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę 11 czerwca 2022 roku w Palowicach odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

czytaj dalej

Pożegnanie Żuczka

23 kwietnia 2022 roku pożegnaliśmy nasz stary lekki samochód Żuk A15 z 1983 roku, który służył w naszej jednostce ładnych "parę" lat.

czytaj dalej

"Wyszkoleni strażacy - bezpieczni mieszkańcy"

2 kwietnia 2022 roku w Stanowicach w ramach projektu "Wyszkoleni strażacy - bezpieczni mieszkańcy" odbyło się szkolenie strażaków z jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny z zakresu pożarów wewnętrznych.

czytaj dalej

Pożar lasu

27 marca 2022 roku o godzinie 14:07 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru lasu w Palowicach.

czytaj dalej

Usuwanie pochylonego drzewa

26 lutego 2022 roku o godzinie 8:40 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia pochylonego drzewa na ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar trawy

24 lutego 2022 roku o godzinie 15:52 zostaliśmy zaalarmowani przez Dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru trawy przy ulicy Szerokiej w Palowicach.

czytaj dalej

1% podatku dla OSP Palowice

Druhny, druhowie oraz sympatycy pożarnictwa!
Podaruj nam swój 1% - to tak niewiele... a może uratować komuś życie.

czytaj dalej

Neutralizacja plamy oleju w Szczejkowicach

16 lutego 2022 roku o godzinie 15:33 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do zneutralizowania plamy oleju na ulicy Gliwickiej w Szczejkowicach.

czytaj dalej

Usuwanie powalonego drzewa

31 stycznia 2022 roku o godzinie 15:50 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia powalonego drzewa na ulicy Woszczyckiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar sadzy w kominie

26 stycznia 2022 roku dwukrotnie wyjeżdżaliśmy do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domach na terenie Palowic.

czytaj dalej

Usuwanie powalonego drzewa

20 stycznia 2022 roku o godzinie 15:34 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia powalonego drzewa na ulicy Woszczyckiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar piwnicy

10 stycznia 2022 roku o godzinie 11:48 zostaliśmy zaalarmowani przez Dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru piwnicy w domu przy ulicy Szkolnej w Palowicach.

czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - Spotkanie ze świętym Mikołajem

Dzisiaj 5. grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - My uczciliśmy to święto organizując dla mieszkańców Palowic, ze szczególnym uwzględnieniem tych najmłodszych spotkanie ze świętym Mikołajem.

czytaj dalej

Kalendarz strażacki 2022

W środę 10 listopada oraz w czwartek 11 listopada 2021 roku w godzinach popołudniowych strażacy OSP Palowice będą roznosić kalendarze strażackie na 2022 rok dla osób wspierających naszą jednostkę.

czytaj dalej

Podsumowanie października

Za nami kolejny intensywny miesiąc. Poniżej przedstawiamy październikowe podsumowanie działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar sadzy w kominie

9 października 2021 roku o godzinie 16:05 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Palowickiej w Bełku.

czytaj dalej

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę 25 września 2021 roku roku w Palowicach odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

czytaj dalej

XI Memoriał im. kapitana Adama Byczka

11 września 2021 roku nasza jednostka brała udział XI Memoriale im. kapitana Adama Byczka, który odbył się na boisku sportowym w Dzimierzu.

czytaj dalej

Manewry strażackie jednostek OSP

31 lipca 2021 roku odbyły się manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz powiatu rybnickiego.

czytaj dalej

Nabór do OSP Palowice

Ochotnicza Straż Pożarna w Palowicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki.

czytaj dalej

Leżący kabel na jezdni

20 lipca 2021 roku o godzinie 21:16 zostaliśmy zaalarmowani przez Dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do leżącego kabla na jezdni na ul. Kolonia.

czytaj dalej

Usuwanie skutków nawałnicy

16 lipca 2021 roku o godzinie 2:19 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usuwania skutków nawałnicy w Czerwionce-Leszczynach.

czytaj dalej

Ćwiczenia pożarnicze

W sobotę 26 czerwca 2021 roku braliśmy udział w szkoleniu i ćwiczeniach pożarniczych prowadzonych przez Komendanta Miejsko-Gminnego aspiranta Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj dalej

Pożar budynku gospodarczego na ulicy Wiejskiej oraz powalone drzewo na ulicy Dębowej.

20 czerwca 2021 roku o godzinie 20:49 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do pożaru budynku gospodarczego na ulicy Wiejskiej, po zakończonych działaniach nasz zastęp udał się do powalonego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Usuwanie pochylonego drzewa

5 maja 2021 roku w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia pochylonego drzewa na teren Szkoły Podstawowej w Palowicach.

czytaj dalej

Zabezpieczenie punktu szczepień w Czerwionce-Leszczynach

1 maja 2021 roku o godzinie 7:43 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do zabezpieczenie Punktu Szczepień Powszechnych w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

czytaj dalej

Pożar poszycia leśnego w Palowicach

12 kwietnia 2021 roku o godzinie 15:05 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru poszycia leśnego przy ulicy Zazdrosnej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar lasu w Palowicach

5 kwietnia 2021 roku o godzinie 14:11 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru lasu przy ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar młodnika w Szczejkowicach

27 marca 2021 roku o godzinie 11:04 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru młodnika przy ulicy Bełkowskiej w Szczejkowicach.

czytaj dalej

Usuwanie substancji ropopochodnych

24 marca 2021 roku o godzinie 13:49 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia substancji ropopochodnych z potoku przy ulicy Kolejowej w Palowicach.

czytaj dalej

Poszukiwania zaginionej osoby

18 marca 2021 roku braliśmy udział w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca Książenic.

czytaj dalej

Pożar sadzy w kominie

24 grudnia 2020 roku o godzinie 16:22 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

15 grudnia 2020 roku o godzinie 23:35 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Wiejskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Szkolenie i ćwiczenia ratownictwa technicznego i medycznego

W sobotę 19 września 2020 roku braliśmy udział w szkoleniu i ćwiczeniach z zakresu ratownictwa technicznego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj dalej

Usuwanie powalonego drzewa

30 czerwca 2020 roku o godzinie 8:23 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia powalonego drzewa na ulicy Szkolnej.

czytaj dalej

Zabezpieczenie miejsca lądowania LPR

26 maja 2020 roku o godzinie 19:54 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

czytaj dalej

Uszkodzone bocianie gniazdo

5 maja 2020 roku o godzinie 11:57 zostaliśmy zadysponowani nie alarmowo do uszkodzonego bocianiego gniazda przy ulicy Szerokiej.

czytaj dalej

Pożar lasu

21 kwietnia 2020 roku o godzinie 11:16 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru lasu przy ulicy Wiejskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar lasu w Szczejkowicach

2 kwietnia 2020 roku o godzinie 19:13 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do pożaru lasu przy ulicy Bełkowskiej w Szczejkowicach.

czytaj dalej

Pożar młodnika w Palowicach

29 marca 2020 roku o godzinie 17:00 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru młodnika przy ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar lasu w Palowicach

28 marca 2020 roku o godzinie 18:07 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do pożaru lasu przy ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar familoków w Czerwionce

18 lutego 2020 roku w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru Familoków przy ulicy Generała Józefa Hallera i ulicy Wolności w Czerwionce.

czytaj dalej

Pożar sadzy w kominie

6 stycznia 2020 roku o godzinie 20:14 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Wiejskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

26 grudnia 2019 roku o godzinie 13:31 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Wiejskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Wypadek samochodu osobowego

16 grudnia 2019 roku o godzinie 7:55 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do wypadku samochodu osobowego w Palowicach na ulicy Wiejskiej.

czytaj dalej

Ćwiczenia Ratownictwa Technicznego i Medycznego

W sobotę 7 grudnia 2019 roku braliśmy udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa technicznego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj dalej

Kalendarz strażacki 2020

W sobotę 30 listopada 2019 roku od godziny 10:00 strażacy OSP Palowice będą roznosili kalendarze strażackie na 2020 rok dla osób wspierających naszą jednostkę.

czytaj dalej

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

2 listopada 2019 roku o godzinie 17:53 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu przy ulicy Wiejskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Ćwiczenia Kompanii Odwodowej Nr 11

11 października 2019 roku odbyły się Ćwiczenia Kompanii Odwodowej Nr 11 Rybnik.

czytaj dalej

Miejsko-Gminne manewry strażackie

21 września 2019 roku odbyły się Miejsko-Gminne Manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

czytaj dalej

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

14 września 2019 roku w Bogunicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Reprezentowaliśmy naszą gminę w grupie A oraz MDP.

czytaj dalej

Strażackie gry i zabawy

8 sierpnia 2019 roku razem z OSP Bełk i Akcją Katolicką z Palowic zorganizowaliśmy gry i zabawy dla dzieci i młodzieży na boisku sportowym w Palowicach.

czytaj dalej

III etap 76. Tour de Pologne

5 sierpnia 2019 roku razem z Policją, OSP Bełk, OSP Przegędza, OSP Szczejkowice i OSP Książenice zabezpieczaliśmy przejazd III etapu 76. Tour de Pologne przez Palowice.

czytaj dalej

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku roku w Bełku odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

czytaj dalej

II Piknik Strażacki „Fojermany na Hoymie”

15 czerwca 2019 roku nasza jednostka brała udział w drugiej edycji pikniku strażackiego „Fojermany na Hoymie”.

czytaj dalej

Gminne ćwiczenia pożarnicze

8 czerwca 2019 roku około godziny 9:57 jednostki z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zostały zadysponowane na gminne ćwiczenia pożarnicze, które odbyły się na Pojezierzu Palowickim.

czytaj dalej

Usuwanie skutków nawałnicy

11 marca 2019 roku nasza jednostka usuwała skutki nawałnicy, która przeszła nad regionem. Akcja ratownicza trwała kilka godzin.

czytaj dalej

Wypadek samochodu osobowego

12 lutego 2019 roku o godzinie 7:00 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do wypadku drogowego w Palowicach na ulicy Wiejskiej.

czytaj dalej

Usuwanie pochylonego drzewa

15 stycznia 2019 roku o godzinie 16:34 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia pochylonego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Kalendarz strażacki 2019

W sobotę 1 grudnia 2018 roku w godzinach popołudniowych strażacy OSP Palowice będą roznosili kalendarze strażackie na 2019 rok dla osób wspierających naszą jednostkę.

czytaj dalej

Pożar lasu w Szczejkowicach

15 października 2018 roku o godzinie 14:45 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do pożaru lasu przy ulicy Dalekiej w Szczejkowicach.

czytaj dalej

X Memoriał im. kapitana Adama Byczka

22 września 2018 roku nasza jednostka brała udział w rozgrywanym co 2 lata, X już Memoriale im. kapitana Adama Byczka, który odbył się na boisku sportowym w Dzimierzu.

czytaj dalej

Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Bełku

21 września 2018 roku w ramach projektu "Bliskie spotkania z Ochotniczą Strażą Pożarną" razem z OSP Bełk odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Bełku.

czytaj dalej

Pożar samochodu osobowego

7 września 2018 roku o godzinie 18:44 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru samochodu osobowego na ulicy Wiejskiej.

czytaj dalej

"Bliskie spotkania z Ochotniczą Strażą Pożarną"

W sobotę 28 lipca 2018 roku razem z OSP Bełk przygotowaliśmy gry i zabawy dla dzieci w ramach "Bliskich Spotkań z Ochotniczą Strażą Pożarną".

czytaj dalej

Usuwanie przewróconego drzewa

21 czerwca 2018 roku o godzinie 20:04 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do usunięcia przewróconego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Wizyta w Szkole Podstawowej w Palowicach

18 czerwca 2018 roku w ramach projektu "Bliskie spotkania z Ochotniczą Strażą Pożarną" razem z OSP Bełk odwiedziliśmy uczniów w Palowicach.

czytaj dalej

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę 16 czerwca 2018 roku w Stanowicach odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

czytaj dalej

Dni Otwarte w OSP Palowice

W dniach 12-13 czerwca 2018 roku w ramach realizacji projektu "Bliskie spotkania z Ochotniczą Strażą Pożarną" odbyły się Dni Otwarte w OSP Palowice w których gościliśmy m.in. przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Palowicach.

czytaj dalej

"Bliskie spotkania z Ochotniczą Strażą Pożarną"

12 czerwca 2018 roku wspólnie z OSP Bełk rozpoczynamy realizację projektu "Bliskie spotkania z Ochotniczą Strażą Pożarną".

czytaj dalej

Przekazanie sprzętu do ratowania życia

8 czerwca 2018 roku w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny nastąpiło przekazanie nowoczesnego sprzętu ratowniczego oraz podpisanie umowy na jego użyczenie.

czytaj dalej

Usuwanie konaru drzewa

2 czerwca 2018 roku o godzinie 20:45 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia konaru drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Gminny Dzień Strażaka

25 maja 2018 roku odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka.

czytaj dalej

Usuwanie przewróconego drzewa

4 maja 2018 roku o godzinie 6:22 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do usunięcia przewróconego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Usuwanie przewróconego drzewa

25 kwietnia 2018 roku o godzinie 13:36 nasza jednostka została zaalarmowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia przewróconego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Ćwiczenia pożarnicze

W sobotę 21 kwietnia 2018 roku braliśmy udział w ćwiczeniach z zakresu pożarów wewnętrznych i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

czytaj dalej

Pożar domu na ulicy Rybnickiej w Szczejkowicach

15 kwietnia 2018 roku o godzinie 12:40 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do pożaru domu na ulicy Rybnickiej w Szczejkowicach.

czytaj dalej

"Młodzież zapobiega pożarom" - powiatowe eliminacje

5 kwietnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Rybniku odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

czytaj dalej

Pożar domu na ulicy Bełkowskiej

25 marca 2018 roku o godzinie 22:14 zostaliśmy zaalarmowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru domu na ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

1% podatku dla OSP Palowice

Druhny, druhowie oraz sympatycy pożarnictwa!
Podaruj nam swój 1% - to tak niewiele... a może uratować komuś życie.

czytaj dalej

"Młodzież zapobiega pożarom" - gminne eliminacje

16 marca 2018 roku w Dębieńsku Starym odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

czytaj dalej

Pożar kotłowni w budynku na ulicy Bełkowskiej

26 lutego 2018 roku o godzinie 18:53 zostaliśmy zaalarmowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru kotłowni w domu na ulicy Bełkowskiej w Palowicach.

czytaj dalej

Poszukiwania zaginionej osoby

30 stycznia 2018 roku braliśmy udział w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca Leszczyn.

czytaj dalej

Ćwiczenia pożarnicze

27 stycznia 2018 roku w naszej remizie przeprowadziliśmy ćwiczenia z zakresu pożarów wewnętrznych i operowania prądami gaśniczymi.

czytaj dalej

Pozyskane środki w 2017 roku

Przedstawiamy podsumowanie pozyskanych środków połączonych ze środkami własnymi strażaków na zakup nowego sprzętu.

czytaj dalej

Kalendarz strażacki 2018

W sobotę 25 listopada 2017 roku strażacy OSP Palowice będą roznosili kalendarze strażackie na 2018 rok dla osób wspierających naszą jednostką.

czytaj dalej

Pożar śmieci w lesie

6 listopada 2017 roku o godzinie 23:00 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do pożaru śmieci w lesie przy ulicy Bełkowskiej.

czytaj dalej

Wypadek drogowy w Bełku

W sobotę 4 listopada 2017 roku około godziny 8:01 zostaliśmy zaalarmowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do wypadku drogowego w Bełku na ulicy Kościelnej.

czytaj dalej

Usuwanie przewróconego drzewa

29 października 2017 roku około godziny 14:08 nasza jednostka została zaalarmowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia przewróconego drzewa na ulicy Wiejskiej.

czytaj dalej

Spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Ochotnicza Straż Pożarna w Palowicach zaprasza dzieci i młodzież, chłopców i dziewczyny na cotygodniowe spotkania w środy o godzinie 17:00 w remizie OSP Palowice.

czytaj dalej

Usuwanie pochylonego drzewa

23 września 2017 roku o godzinie 20:57 nasza jednostka została zadysponowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia pochylonego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Usuwanie przewróconego drzewa

23 września 2017 roku o godzinie 10:43 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do usunięcia przewróconego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Poszukiwania zaginionego mężczyzny

12 września 2017 roku braliśmy udział w poszukiwaniach zaginionego 62-letniego mieszkańca Przegędzy.

czytaj dalej

Pożar dekoracji dożynkowych

28 sierpnia 2017 roku o godzinie 1:06 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru dekoracji dożynkowych na ulicy Wiejskiej.

czytaj dalej

Zabezpieczenie imprezy masowej

27 sierpnia 2017 roku nasza jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia Dożynek Powiatowo-Gminnych.

czytaj dalej

Usuwanie przewróconego drzewa

12 sierpnia 2017 roku o godzinie 10:40 nasza jednostka została zaalarmowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia przewróconego drzewa na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Ćwiczenia Ratownictwa Technicznego i Medycznego

W sobotę 22 lipca 2017 roku razem z jednostkami z Bełku, Szczejkowic oraz Leszczyn braliśmy udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa technicznego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj dalej

Wypadek samochodu osobowego

9 lipca 2017 roku o godzinie 0:41 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do wypadku drogowego w Bełku na ulicy Palowickiej.

czytaj dalej

Usuwanie skutków wiatrołomów

29 czerwca 2017 roku o godzinie 14:52 i 16:18 oraz 30 czerwca 2017 roku o godzinie 16:37 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do usunięcia wiatrołomów na ulicy Dębowej.

czytaj dalej

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę 24 czerwca 2017 roku w Bełku odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

czytaj dalej

Pożar poddasza

7 czerwca 2017 roku około godziny 16:34 zostaliśmy zaalarmowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do niewielkiego pożaru poddasza w domu na ulicy Gojowiec w Palowicach.

czytaj dalej

Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Świerklany

4 czerwca 2017 roku braliśmy udział w kolejnej już edycji Pucharu Wójta Gminy Świerklany.

czytaj dalej

Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Palowicach

1 czerwca 2017 roku zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacji uczniów i pracowników z budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Palowicach.

czytaj dalej

Ćwiczenia pożarnicze

W sobotę 27 maja 2017 roku około godziny 9:47 zostaliśmy zaalarmowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

czytaj dalej

"Młodzież zapobiega pożarom" - powiatowe eliminacje

31 marca 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Rybniku odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

czytaj dalej

"Młodzież zapobiega pożarom" - gminne eliminacje

17 marca 2017 roku młodzież z naszej jednostki brała udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

czytaj dalej

Usuwanie pochylonego drzewa na ulicy Szerokiej

24 lutego 2017 roku przyjęliśmy zgłoszenie o powalonym drzewie na ulicy Szerokiej w Palowicach.

czytaj dalej

1% podatku dla OSP Palowice

Druhny, druhowie oraz sympatycy pożarnictwa!
Podaruj nam swój 1% - to tak niewiele... a może uratować komuś życie.

czytaj dalej

Wypadek samochodu osobowego na ulicy Wiejskiej

21 stycznia 2017 roku około godziny 15:14 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do wypadku drogowego w Palowicach na ulicy Wiejskiej.

czytaj dalej

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

19 stycznia 2017 roku około godziny 20:24 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do pożaru sadzy w kominie w domu przy ulicy Wąskiej w Palowicach.

czytaj dalej

"Misie ratownisie"

Kilka dni temu w naszej jednostce rozpoczęły służbę pluszaki, które otrzymaliśmy za pośrednictwem OSP Jankowice.
Maskotki były zbierane w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Rybniku.

czytaj dalej

Uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu strażackiego

10 grudnia 2016 roku o godzinie 14:00 odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 13.290 4x4 zabudowanego przez firmę Stolarczyk.

czytaj dalej

Neutralizacja plamy oleju na ul. Woszczyckiej

18 grudnia 2016 roku około godziny 15:21 zostaliśmy zadysponowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do zneutralizowania plamy oleju na ulicy Woszczyckiej.

czytaj dalej

Usuwanie skutków wiatrołomu

14 grudnia 2016 roku około godziny 5:40 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do usunięcia wiatrołomu na ulicy Dębowej. Powalone drzewo zerwało linię energetyczną i całkowicie zablokowało przejazd.

czytaj dalej

Poszukiwania zaginionego mężczyzny

13 grudnia 2016 roku razem z innymi jednostkami OSP, grupą poszukiwawczą z Jastrzębia-Zdroju i Policją braliśmy udział w poszukiwaniach zaginionego wczoraj 33-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn.

czytaj dalej

Usuwanie przewróconych drzew na ulicy Dębowej

11 grudnia 2016 roku około godziny 12:55 zostaliśmy zadysponowani przez Państwową Straż Pożarną w Rybniku do usunięcia przewróconych przez wichurę drzew.

czytaj dalej

Poświęcenie i przekazanie nowego wozu strażackiego

W sobotę 10 grudnia 2016 roku o godzinie 14:00 pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Palowicach odbędzie się uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 13.290 4x4.

czytaj dalej

Ratownictwo w obiektywie cz. 3 - 587[S]51 GBA 2,5/16 Star 244

W ostatniej, trzeciej części publikujemy zdjęcia "emerytowanego" Stara 244 z 1983 roku autorstwa Pana Rafała Putko - fotografa serwisów ratownictwo112.com.pl i czerwonesamochody.com

czytaj dalej

Ratownictwo w obiektywie cz. 2 - 587[S]52 GLM 8 Żuk A-15 z motopompą PO3

W drugiej części fotoreportażu Pana Rafała Putko - fotografa portali ratownictwo112.com.pl i czerwonesamochody.com - prezentujemy zdjęcia samochodu ratowniczo-gaśniczego Żuk A-15 z 1983 roku z motopompą PO3.

czytaj dalej

Ratownictwo w obiektywie cz. 1 - 587[S]51 GBA 3,5/24 MAN TGM 13.290

3 grudnia 2016 roku w naszej jednostce gościliśmy fotografa portali ratownictwo112.com.pl i czerwonesamochody.com Pana Rafała Putko. W pierwszej części publikujemy zdjęcia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 13.290.

czytaj dalej

Przewrócone drzewo na ulicy Wiejskiej

1 grudnia 2016 roku około godziny 17:23 nasza jednostka została zaalarmowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku do usunięcia przewróconego drzewa na drodze powiatowej numer 5311S w lesie pomiędzy Palowicami i Szczejkowicami.

czytaj dalej

Ćwiczenia Kompanii Odwodowej nr 11 Rybnik

25 listopada 2016 roku około godziny 12:20 jednostki z powiatu rybnickiego oraz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, będące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym zostały zadysponowane na Ćwiczenia Kompanii Odwodowej Nr 11 Rybnik w Czerwionce-Leszczynach, przy ul. Młyńskiej.

czytaj dalej

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

19 października 2016 roku dotarł do nas nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3,5/24 MAN TGM 13.290 z napędem 4x4 z zabudową firmy Stolarczyk.
Zastąpi uszkodzonego w zeszłym roku przy pożarze lasu GBA 2,5/16 Star 244 z 1983 roku.

czytaj dalej

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

24 września 2016 roku w Szczejkowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Nasza jednostka wystawiła 3 drużyny - jedną drużynę MDP chłopców oraz dwie drużyny w grupie A.

czytaj dalej

IX Memoriał im. kapitana Adama Byczka

3 września 2016 roku nasza jednostka brała udział w rozgrywanym co 2 lata, IX już Memoriale im. kapitana Adama Byczka, który odbył się przy remizie OSP Jankowice - zwycięzcy poprzedniej edycji memoriału.
Startowaliśmy na użyczonym nam przez OSP Dębieńsko Wielkie samochodzie GBA Star 244, który zastępuje uszkodzony w 2015 roku samochód naszej jednostki.

czytaj dalej

Ćwiczenia pożarnicze

17 sierpnia 2016 roku w naszej remizie przeprowadziliśmy ćwiczenia z zakresu pożarów wewnętrznych i operowania prądami gaśniczymi.

czytaj dalej

100-lecie jednostki OSP Palowice

18 czerwca 2016 roku obchodziliśmy jubileusz 100-lecia jednostki OSP Palowice.
Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem, na którym został wręczony jednostce Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

czytaj dalej

"Młodzież zapobiega pożarom"

11 marca 2016 roku młodzież z naszej jednostki brała udział w miejsko-gminnych eliminacjach turnieju "Młodzież zapobiega pożarom".

czytaj dalej

Ćwiczenia Kompanii Odwodowej nr 11 Rybnik

29 kwietnia 2016 roku około godziny 16:15 jednostki z całego powiatu rybnickiego zostały zadysponowane na Ćwiczenia Kompanii Odwodowej nr 11 Rybnik, które w tym roku miały miejsce w Palowicach.

czytaj dalej

Pożar lasu i awaria GBA

8 sierpnia 2015 roku przed godziną 11:00 OSP Palowice została zadysponowana do pożaru lasu za ul. Zazdrosną.
W akcji brały udział jednostki OSP z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz miasta Orzesze, a także PSP z Rybnika.

czytaj dalej

Usuwanie powalonych drzew

8 lipca 2015 roku nasza jednostka usuwała skutki nawałnicy, która przeszła nad regionem.
Usuwanie powalonych drzew trwało ponad 10 godzin.

czytaj dalej

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

5 czerwca 2015 roku w Piecach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w których brały udział najlepsze jednostki z gmin powiatu rybnickiego. OSP Palowice startowała w kategorii A oraz MDP.

czytaj dalej

Podaruj nam swój 1,5%

To tak niewiele... a może uratować komuś życie.

Druhny, druhowie oraz sympatycy pożarnictwa!

Pamiętajcie o naszej jednostce, wypełniając PIT wpisz w rubryce OPP:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP nr KRS 0000116212

oraz cel szczegółowy:

OSP Palowice 
ul. Wiejska 62 
44-246 Palowice 
woj. śląskie

Dziękujemy!

POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998

© 2024, wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: Piotr i Łukasz Malcharek / Palowice.NET