Witamy na stronie internetowej

Ochotniczej Straży Pożarnej
w Palowicach

Pierwsza pomoc najmłodszym w praktyce

W ramach projektu 25 maja 2024 roku oraz 8 czerwca 2024 roku nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Czerwionce-Leszczynach oraz Palowicach inicjatywę pn.: „Pierwsza pomoc najmłodszym w praktyce”.

Inicjatywa realizowana była w ramach projektu, pn.: „Rozwijanie współpracy na rzecz społeczności lokalnej w powiecie rybnickim” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

15 osób z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wzięło udział w warsztatach z udzielenia pierwszej pomocy dzieciom. Zaczynając od zajęć teoretycznych, przechodząc w praktykę podnieśli swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie pod czujnym okiem czynnego ratownika. Na zajęciach została przekazana wiedza na temat pierwszej pomocy w przypadku zachłyśnięć, oparzeń, utraty przytomności, złamań, urazów kręgosłupa, krwotoku i zatrzymania akcji serca u dziecka. Praktykę uczestnicy mogli poćwiczyć m.in. na: manekinach niemowlaka oraz dziecka, kamizelkach do chwytu heimlicha, pasach do stabilizacji miednicy, kołnierzach usztywniających i wiele innych.

Organizatorzy i organizatorki inicjatywy chcą aby takie wydarzenia zwiększyły wiedzę i umiejętności osób z udzielania pierwsze pomocy noworodkom i małym dzieciom.

źródło: własne

Galeria zdjęć:

źródło: własne

Wróć

Podaruj nam swój 1,5%

To tak niewiele... a może uratować komuś życie.

Druhny, druhowie oraz sympatycy pożarnictwa!

Pamiętajcie o naszej jednostce, wypełniając PIT wpisz w rubryce OPP:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP nr KRS 0000116212

oraz cel szczegółowy:

OSP Palowice 
ul. Wiejska 62 
44-246 Palowice 
woj. śląskie

Dziękujemy!

POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998

© 2024, wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: Piotr i Łukasz Malcharek / Palowice.NET