Witamy na stronie internetowej

Ochotniczej Straży Pożarnej
w Palowicach

Szkolenia stacjonarne i wyjazdowe

W ramach projektu nasi uczestnicy i uczestniczki wzięli udział w 3 szkoleniach w tym 1 wyjazdowym.

Szkolenia realizowane były w ramach projektu pn.: „Rozwijanie współpracy na rzecz społeczności lokalnej w powiecie rybnickim” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Pierwsze z nich odbyło się 25 października w zakresu kompetencji interpersonalnych i efektywnej komunikacji. Podczas szkolenia nasi uczestnicy i uczestniczki poznali i przećwiczyli techniki komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Dowiedzieli się jak wykorzystywać metodę porozumienia bez przemocy i zobaczyli jak emocje wpływają na codzienną komunikację.

Drugim szkoleniem było szkolenie wyjazdowe, które odbyło się 3-4 listopada w malowniczym Morsku. Nasza grupa uczestników i uczestniczek szkoliła się przez dwa dni z zakresu zarządzania zasobami zespołu oraz kompetencji liderskich i motywowaniu w działaniu. Wiedzy było bardzo dużo, ale nie zabrakło przy tym świetnej zabawy. Uczestniczki i uczestnicy wyjazdu mogli się poznać się bliżej, przećwiczyć sytuacje i odnaleźć siebie w różnych sytuacjach.

Nasze ostatnie szkolenie odbyło się 20 listopada, na którym uczestnicy i uczestniczki mogli poznać tajniki współpracy międzypokoleniowej. Czy jest ona nam w ogóle potrzebna, co daje każdemu pokoleniu i jaki jest tego sens. Grupa wymieniła się swoimi doświadczeniami i jak zawsze wyszła z dużą dawką wiedzy.

źródło: własne

Galeria zdjęć:

źródło: własne

Wróć

Podaruj nam swój 1,5%

To tak niewiele... a może uratować komuś życie.

Druhny, druhowie oraz sympatycy pożarnictwa!

Pamiętajcie o naszej jednostce, wypełniając PIT wpisz w rubryce OPP:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP nr KRS 0000116212

oraz cel szczegółowy:

OSP Palowice 
ul. Wiejska 62 
44-246 Palowice 
woj. śląskie

Dziękujemy!

POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998

© 2024, wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: Piotr i Łukasz Malcharek / Palowice.NET