Witamy na stronie internetowej

Ochotniczej Straży Pożarnej
w Palowicach

Sportowa integracja strażaków

W ramach projektu 19 sierpnia 2023 roku nasi uczestnicy i uczestniczki realizowali w Dębieńsku pierwszą część inicjatywy pn.: „Sportowa integracja strażaków”.

Inicjatywa realizowana była w ramach projektu, pn.: „Rozwijanie współpracy na rzecz społeczności lokalnej w powiecie rybnickim” finansowego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Głównym celem, jaki postawili sobie nasi uczestnicy i uczestniczki było zwiększenie sprawności fizycznej strażaków oraz integracja między jednostkami OSP i MDP na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, poprzez organizację w okresie od 1 sierpnia do 30 września 2023 roku towarzyskich turniejów piłki nożnej.

Pierwszy towarzyski turniej odbył się dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w której wzięło udział 6 drużyn MDP: Stanowice, Szczejkowice, Przegędza, Palowice, Dębieńsko oraz Bełk. Rywalizacja drużyn była zacięta. Ale nikt nie zapomniał w tym o dobrej zabawie. W przerwach między meczami młodzi zacięci piłkarze mogli korzystać z przygotowanych wcześniej atrakcji, takich jak dmuchaniec oraz mgiełkę dla ochłody przygotowaną przez OSP.

Drużyny były podzielone na dwie grupy. W pierwszej kolejności były rozgrywki grupowe, a po tych meczach drużyny brały udział w fazie finałowej, z której zwycięsko wyszła drużyna MDP Bełk, na drugim miejscu MDP Dębieńsko Wielkie, na podium zawitała również drużyna MDP Palowice. Dodatkowo drużyna MDP Stanowice została wyróżniona pucharem dla najmłodszej drużyny turnieju.

Realizatorzy i realizatorki wydarzenia otrzymali wsparcie od partnera MOSIR Czerwionka-Leszczyny poprzez udostępnienie boiska, na którym odbył się turniej oraz zaplecze techniczne. Otrzymali również wsparcie od partnerów OSP Bełk oraz OSP Dębieńsko, którzy przygotowali cały turniej piłki nożnej, w tym przygotowanie i posprzątanie terenu, przygotowanie i wydawanie posiłków dla uczestników, sędziowanie rozgrywek oraz użyczenie sprzętu do grillowania.

Po zakończonym turnieju i wręczeniu nagród młodzi piłkarze mogli częstować się poczęstunkiem przygotowanym przez OSP, kiełbasa z grilla, chleb, napoje.

Przed nami jeszcze druga część inicjatywy – towarzyski turniej piłki nożnej dla jednostek OSP, który odbędzie się 23 września 2023 roku. Wezmą w nim udział jednostki z gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny. Dla dorosłych piłkarzy również przewidziana jest zacięta rywalizacja, która może okazać się jeszcze większa niż u młodych piłkarzy. Zostaną przygotowane nagrody oraz poczęstunek.

Organizatorzy i organizatorki inicjatywy chcą aby te towarzyskie turnieje stały się tradycją zarówno dla drużyn MDP jak i jednostek OSP, dlatego między innymi za zajęcie pierwszego miejsca drużyny piłkarskie otrzymują puchar przechodni, który będzie przekazywany w kolejnym roku, kolejnej zwycięskiej drużynie.

źródło: własne

Galeria zdjęć:

źródło: własne

Wróć

Podaruj nam swój 1,5%

To tak niewiele... a może uratować komuś życie.

Druhny, druhowie oraz sympatycy pożarnictwa!

Pamiętajcie o naszej jednostce, wypełniając PIT wpisz w rubryce OPP:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP nr KRS 0000116212

oraz cel szczegółowy:

OSP Palowice 
ul. Wiejska 62 
44-246 Palowice 
woj. śląskie

Dziękujemy!

POTRZEBUJESZ POMOCY, ZADZWOŃ 112 LUB 998

© 2024, wszystkie prawa zastrzeżone

realizacja: Piotr i Łukasz Malcharek / Palowice.NET